7 نکته برای انتخاب دوربین های امنیتی مناسب محیط کار شما

۱۳۹۷/۰۷/۰۲ ۱۴:۳۱:۱۵

تصمیم گیری برای انتخاب دوربین امنیتی مناسب برای هر کسب و کاری یکی از چالش های بزرگ هر مدیر می باشد. البته با وجود پیشرفت در نرم افزار های دوربین مداربسته، این سیستم های نظارتی مزایای بیشتری  از امنیت برای شما به ارمغان می آورند.

7 سوالی که باید قبل از سرمایه گذاری برای سیستم های نظارتی از خود بپرسید، عبارتند از:

1-آیا دوربین باید مخفی باشد یا قابل دید و به عنوان بازدارنده عمل کند؟

نسبت به محل مورد نظر شما بهتر است دوربین مخفی باشد یا قابل دید. در بعضی از مکان ها استفاده از دوربین های بزرگ و قابل دید باعث کاهش احتمال سرقت می شود.

2-بهتر از دوربین مداربسته در محیط داخل استفاده کنیم یا بیرون؟

 

امروزه بسیاری از دوربین ها هم مناسب محیط داخلی هستند هم بیرونی. ولی مهم است که به این مورد در دوربین های مداربسته در نظر بگیرید. مثلا برای محیط های خیلی سرد باید از دوربین های استفاده شود که دارای یک طراحی با دوام و بخاری هستند بنابراین توانایی بیشتری برای کار در محیط های سرد دارند. اما فقط برای انتخاب دوربین نباید به محیط بیرونی توجه داشت مثلا انتخاب دوربین در محیط داخلی کارخانه های صنعتی و محیط های پر از گرد غبار باید از دوربین های که در مقابل گرد و غبار کاملا ایمن هستند، استفاده کنید. یا در آشپزخانه رستوران ها باید از دوربین های محافظ در مقابل چربی استفاده شود.

 

3-اندازه منطقه ای که می خواهید مورد پوشش قرار دهید چقدر است؟

 

بهترین کار برای اینکه ارزیابی کنید که منطقه مورد نظر شما چقدر است و به چه تعداد دوربین برای پوشش کامل منطقه نیاز دارید، تهیه یک نقشه از محیط است. تقریبا می شود گفت که تهیه نقشه به این منظور کار تخصصی می باشد. تیم تخصصی ایمن تدبیر آهنگ در خدمت شما هستند که در شیراز به طور رایگان به شما مشاوره دهند.

به طور کلی دوربین های PTZ برای مناطق بزرگ مناسب هستند زیرا منطقه وسیعی را تحت پوشش قرار می دهند و توانایی زوم کردن دارند و قابلیت چرخش تا 112  درجه دارند. خیلی راحت می توان فقط با استفاده از این نوع دوربین در هزینه ها صرفه جویی کرد چون لازم نیست چند دوربین خریداری کنید زیرا زاویه دید زیادی دارد و تصاویر را به طور چشمگیری واضح و با کیفیت ارائه می دهد. یکی از بهترین برندهای  دوربین های ptz  هایک ویژن است.

البته در مناطق کوچک مقرون به صرفه تر است که از دوربین های کوچک استفاده کنید.

ممکن است لازم باشد چندین دوربین در محل استفاده کنید و همزمان به همه آنها نظارت داشته باشید. شبکه کردن دوربین ها یکی دیگر از جنبه های است که باید مورد نظر قرار بگیرد. در این خصوص نیز تیم ایمن تدبیر آهنگ آماده خدمت گذاری به شما عزیزان می باشد.

 

4-چقدر به وضوح تصاویر نیاز داریم؟

 

در بعضی مکان ها مثل دفاتر و اتاق های کنفرانس نیاز نیست از دوربین های با کیفیت بالا استفاده شود ولی درب خروجی و ورودی پارگینگ برای خواندن پلاک ماشین لازم است از دوربین های با کیفیت بالا استفاده شود و در صورت نیاز به زوم تصاویر با کیفیتی را ارائه دهند.

 

5-شرایط روشنایی چیست؟

 

در نظر گرفتن شرایط روشنایی بسیار مسله مهمی در کیفیت تصاویر دوربین مداربسته است. مثلا مکانهای که نور زیادی دارند باید دوربین مناسب همان مکان استفاده شود یا مکانهای نور کمی دارند یا داری نور متغیری هستند. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی دوربین های مناسب با هرگونه شرایطی نوری ساخته شده است. البته مشاوره با یک متخصص در این زمینه می توان بسیار مفید واقعه شود.

 

6-داشتن صدا مهم است؟

باید در نظر بگیرد که تصویر فقط کافی است یا داشتن صدا نیز برای شما مهم است.

 

7-آیا ممکن است در آینده به دوربین های بیشتری نیاز داشته باشید؟

 

اگر این احتمال را می دهید که ممکن است در آیند بخواهید سیستم نظارتی خود را گسترش دهید بهتر است از سیستم های نظارتی استفاده کنید که قابلیت انعطاف پذیری بیشتری را دارند. چون اضافه کردن دوربین به سیستم های نظارتی قدیمی کار بسیار پیچیده و سختی است. راه حل ساده ای که می توان پیشنهاد داد استفاده از دوربین های تحت شبکه (ip) است. در صورتی که قرار باشد دوربینی به این شبکه اضافه شود می توان از دوربین های بی سیم تحت شبکه استفاده کرد.

همان طور که در ابتدا گفته شد سیستم های نظارتی علاوه بر امنیت مزایای دیگری هم دارند مثلا در فروشگاه ها می توان با استفاده از دوربین مداربسته رفتار و نحوه حرکت مشتری ها را زیر نظر داشت و این باعث می شود که کالاها را چگونه در قفسه ها بگذارید که بیشترین خرید صورت گیرید. می توان نتیجه گرفت در زمینه بازاریابی نیز می تواند به شما کمک کند.

https://shop.ita-cctv.ir

 

کلمات کلیدی : دوربین مداربسته در شیراز , فروش عمده دوربین مداربسته در شیراز , دوربین مخفی , بهترین دوربین مداربسته , انتخاب درست دوربين مداربسته , خريد دوربين مداربسته ,