22 راه برای جلوگیری از سرقت مغازه یا فروشگاه ها

۱۳۹۷/۰۸/۰۲ ۱۴:۴۰:۵۵

کالاها و محصولات موجود در مغازه یا فروشگاه سرمایه مغازه دار است، از دست دادن این اجناس بدون اینکه در قبال آنها پولی پرداخت شود خیلی دردناک است، به ویژه برای کسب و کارهای کوچک و با درآمد کم. همه کسب و کارها با مشکل سرقت دسته پنجه نرم می کند. در این مقاله 22 راه برای جلوگیری از اینکه قربانی دزدها نشوید به شما آموزش می دهیم.
آیا ممکن است به طور کامل از سرقت در فروشگاه ها جلوگیری کرد؟
متاسفانه هیچ راهی وجود ندارد که به طور  100%  تضمین کند که هیچ سرقتی انجام نمی شود ولی با انجام یک سری اقدامات می توانید احتمال دزدی را به حداقل برسانید.
1-    زمان های دزدی را بشناسید.
آیا می دانستید که روزهای خاصی برای دزدی از مغازه ها رایج تر است؟ مثلا بعد از ظهر روزههای آخر هفته زمانهای که معمولا بازار شلوغ تر است و مردم برای خرید مایهتاجشان به خرید می روند. معمولا در این روز ها دزدها به حالت آماده باش هستند.
2-    از تبعیض اجتناب کنید.
معمولا بعضی از فروشنده ها روی افراد خاص با ظاهر ، نژاد و جنسیت خاصی حساس هستند و فکر می کنند آنها دزد هستند. البته طبق تحقیقات دانشگاه فلوریدا مردان بیشتر از زنان دزدی می کنند ولی شما به عنوان یک فروشنده باید به همه مشتری ها احترام بگذارید و به یک اندازه به همه آنها سوظن و اعتماد داشته باشید.
3-    مغازه یا فروشگاه خود را بانظم و مرتب نگهدارید.
یک فروشگاه شلوغ و نامنظم برای یک دزد بهترین گزینه است. پس سعی کنید همیشه مغازه خود را مرتب و منظم نگهدارید و از تعداد اجناس اطلاع داشته باشید.
4-    با مشتریان خود رابطه برقرار کنید.
مشتریان شما بخش بزرگی از کسب و کار شما هستند پس سعی کنید آنها را بیشتر بشناسید چون وقتی که با آنها آشنا شوید احتمال اینکه از شما دزدی کنند کمتر می شود و احتمال بیشتری وجود دارد که مشتریان صادق شما رفتار های مشکوک را به شما گزارش دهند.
5-    با کارمندان خود رابط دوستی عمیقی ایجاد کنید.
رابط دوستی با کارمندان نیز بسیار مفید است. طبق آمار 75% از کارمندان مغازه ها اعتراف کردند که حداقل یکبار از صاحبکار خود دزدی کردند. پس با رابط برقرار کردن با کارمندان و نشان دادن اینکه آنها برای شما ارزشمند هستند. اگر کارکنان احساس کنند بخشی از کسب و کار شما هستند و ارزشمند هستند از دزدی های داخلی جلوگیری کرده اید.

6-    مراقب پرسه زن ها باشید.
شما باید به عنوان یک فروشنده افرادی که قصد خرید ندارند را شناسایی کنید و بیشتر به آنها توجه کنید. چون افرادی که قصد خرید ندارند و مشغول پرسه زدن هستند معمولا دنبال فرصت مناسبی هستند. البته همیشه اینطور نیست.
7-    به همه توجه کنید.
به نکاتی که باعث پیشگیری از دزدی کارکنان می شود بپردازید. مثلا به کارکنان خود نشان دهید که مشتری ها را زیر نظر دارید تا بدانند آنها را نیز زیر نظر دارید. و می توانید از دزدی های بلقوه جلوگیری کنید.
8-    مراقب دزدها باشید.
از بعضی نشانه ها می توانید دزدها را شناسایی کنید و آنها را زیر نظر داشته باشید. مثلا کسانی که لباس های گشاد می پوشند یا کسیه های بزرگ یا کیف های بزرگ همراه دارند. رفتار های مشکوک را شناسایی کنید و چک کنید ببیند به طور مستمر شما را نگاه می کنند؟
9-    از دیدگاه یک دزد نگاه کنید.
اگر شما دزد بودید هدف شما چه چیزی بود؟ جنس های بزرگ و سنگین یا کوچک ؟ آمار ها نشان داده که اجناس کوچک به راحتی قابل دزدیده شدن می باشند.
10-    تعداد کارکنان را افزایش دهید.
استخدام کارمندان بیشتر ممکن است به نظر یک راه حل پر هزینه به نظر بیاد ولی خیلی وقتها ممکن است شما به تنهایی نتوانید همه مغازه را تحت نظر داشته باشید در اینصورت بودن یک همکار واقعا به نفع شما است.
11-    استفاده از آینه
 وقتی یک مغازه بزرگ داشته باشید و فقط یک کارمند، نظارت به همه مغازه غیر ممکن است. استفاده از آینه های گرد در کوشه و کنار سقف به شما امکان می دهد تمام مغازه را تحت نظر داشته باشید.
12-    استفاده از تگ ها
استفاده از انواع تگ برای انواع محصولات ممکن است کمی گران باشد اما در طولانی مدت مزایایی استفاده از این تگ ها بیشتر از هزینه آنها می شود. که یکی از روشهای است که به طور قابل توجه ای از دزدی جلوگیری می کند.
13-    استفاده از علائم هشداردهنده
دزدی در فروشگاه های که دارای علائم هشدار دهنده هستند مانند این مکان مجهز به دوربین مداربسته یا دزدگیر است، میزان سرغت را کاهش می دهند.
14-    تماس با پلیس
برای سرقت های هرچند کوچک با پلیس تماس بگیرید شاید اینکار خیلی زیاده روی به نظر بیایید اما برای آینده کسب و کار شما بهتر است. به اینصورت مغازه شما کمتر هدف دزدها قرار می گیرد.
15-    استفاده از دستگاه pos
علاوه بر نظم داشتن مغازه و اینکه بدانید چه تعداد جنس در هر قفسه وجود دارد و چه قیمتهای دارند می توانید با استفاده از دستگاه pos همه جنس های فروخته شده را ردیابی کنید که در جه تاریخ و چه ساعتی فروخته شده اند.
16-    مدیریت جنس های مرجوعی از طرف مشتری 
جنس های که برگردانده می شوند باید حتما مدیریت شوند و حتما یک سری قوانین سخت برای مشتری قرار دهید چون تنها راه ضربه زدن به کسب و کار شما دزدی نیست.
17-    چک کردن وسایل مشتری هنگام خرید
در دنیای مغازه دارها بهترین راه اثبات یک فروش قانونی استفاده از رسید است. با استفاده از رسید و چک کردن وسایل مشتری هنگام خرید هرچند چک کردن عجولانه باشه بسیار مفید است.
18-    استفاده از دوربین مداربسته
استفاده از دوربین بسیار ضروری است و یکی از عوامل بازدارنده برای دزدی است.
19-    داشتن امانت داری 
اگر بعد از ورود مشتری امانت دارای وجود داشته باشد می توان کیف و وسایل مشتری را از آن گرفت و در  کمد نگهداری کنید. خیلی کمک میکنه به جلوگیری از دزدی.
20-     استفاده از گیت ها در جلوی در ورودی و خروجی
این روش هم یکی روش های کارآمد برای جلوگیری از دزدی می باشد.
21-    نطارت بر اتاق پرو
خیلی از مشتری ها در اتاق پرو لباس را می پوشند و بدون اینکه پول لباس را بدهند از مغازه بیرون میروند. برای جلوگیری از این نوع دزدی چند کارمند در فقط مخصوص اتاق پرو بگدارید.
22-     متصدی صندوق
همیشه یک نفر پای صندوق باشد و صندوق را به هیچ عنوان بدون متصدی نگذارید.

https://shop.ita-cctv.ir

کلمات کلیدی : دوربین مداربسته در شیراز , فروش انواع دوربین مداربسته در شیراز , فروش انواع دوربین مخفی , فروش انواع دزدگیر در شیراز ,