چگونه از دوربین مداربسته محافظت کنیم؟

۱۳۹۷/۰۵/۲۴ ۱۵:۴۵:۱۴

فروش عمده دوربین مداربسته در شیراز

خطراتی که دوربین های امنیتی را تهدید می کنند!

 1. در مجتمع های مسکونی بزرگ به دلیل رفت آمد زیاد افراد مختلف احتمال اینکه افرادی بدون شناسایی شدن دوربین ها را خراب کنند یا حتی دوربین ها را به سرقت ببرند زیاد است.

 2. دوربین های مداربسته بیرونی ممکن است تحت شرایط آب وهوای مختلف آسیب ببینند.
 3. دوربین مداربسته و تجهیزات مربوط به آن با نوسانات برق و رعد وبرق دچار آسیب می شوند.
 4. مشکل قطع برق باعث توقف در کار دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصاویر می شود.

راه حل های محافظت از دوربین مداربسته

 • برای جلوگیری از آسیب رساندن به دوربین ها می توان دوربین ها را درون کاور محافظ قرار داد مخصوصا دوربین های که در بیرون مجتمع مسکونی قرار می گیرند.
 • جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته
 1. پوشش دهی دوربین ها توسط یک دیگر : یعنی در فضای پوشش هر دوربین، دوربین دیگر نیز قابل دیدن باشد.
 2. استفاده از سنسور لزرشی درون کاور دوربین و اتصال به یک سیستم اعلام سرقت
 3. استفاده از سنسور زیر کاور دوربین که به محض شل شدن یا باز شدن پیچ های کاور دوربین شروع به آلارم دادن می کند.
 4. استفاده از چشمی های مخصوص
 5. استفاده از سنسور مایکروویو: به محض نزدیک شدن سارق به دوربین مداربسته شروع به آلارم دادن می کند.
 6. استفاده از دوربین های که ضد سرقت هستند و به محض دستکاری شدن توسط سارق آژیر به صدا در می آید، و نیازی به سیستم های جداگانه برای محافظت ندارد.
 7. استفاده از دوربین ها که در ظاهر دوربین نیستند. یا پنهان کردن دوربین ها.
 • دوربین های مداربسته با توجه به شرایط آب و هوای مختلف ساخته می شوند. یکی از فاکتورهای که باید در انتخاب دوربین مداربسته در نظر گرفته شود آب و هوا است. آب و هوای محیطی که قرار است دوربین در آنجا نصب شود.
 • رعد و برق باعث نوسان در ولتاژ برق می شود، عامل دیگر که باعث نوسان می شود کم وزیاد شدنبرای حل مشکل نوسانات ولتاژ برق بهترین گزینه استفاده از ups است، وقتی که ولتاژ کاهش یا افزایش پیدا می کند، استابلایزر موجود در دستگاه ups از آسیب های احتمالی به تجهیزات جلوگیری می کند. در صورت قطع برق نیز دستگاه ups از کار افتادن سیستم نظارتی جلوگیری می کند.
 • نوسانت برقی یکی دیگر از مواردی که روی دوربین ها و حتی دستگاه ضبط تصاویر اثر منفی می گذارد. استفاده از انواع محافظ های نوسانت برق می تواند این مشکل را حل کند.
 • استفاده از منبع تغذیه ups برای دوربین ها و دستگاه ضبط می تواند مشکل قطع برق را حل کند. و برای جلوگیری از قطع سیم دوربین مداربسته توسط سارقین می توان از کاور سیم  یا سیم کشی توکار استفاده کرد.

 

https://shop.ita-cctv.ir

 

کلمات کلیدی : محافظت از دوربین مداربسته , محافطت از cctv , نوسان برق , سرقت , برق اضطراری , ups , cctv , دوربین مداربسته , دزدگیر , فروش عمده دوربین مداربسته , شیراز , دوربین در شیراز , دوربین مداربسته در شیراز ,