معرفی تکنولوژی 2D-DNR و 3D-DNR در دوربین های مداربسته

۱۳۹۷/۰۶/۱۸ ۱۴:۲۸:۲۳

 

نویز در دوربین های امنیتی اجتناب ناپذیر است. مانند کاهش کیفیت تصاویر در محیط های کم نور یا کاهش کیفیت صدا در فیلم های دوربین مدار بسته. اما با پیشرفت تکنولوژی دوربین های مداربسته، تا حد زیادی می شود نویز ها را از بین برد، و در محیط های مختلف با نورهای مختلف، تصاویر با کیفیتی را داشته باشید. این تکنولوژی DNR است. تکنولوژی DNR   به عنوان یک تکنولوژی دیجیتال، کاهنده نویز در سیستم های دوربین مداربسته است. وظیفه این تکنولوژی همانطور که گفتیم کاهش نویز در تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته است.

DNR  مخفف Digital noise reduction است. در دوربین های موجود در بازار دو روش کاهش نویز وجود دارد. روش 2D-DNR  و 3D-DNR است.

 

1- 2D-DNR

کاهش نویز به 2D-DNR به این صورت است که هر فریم را با فریم بعد مقایسه می کند و تا حد ممکن برفک های موجود در تصاویر را حذف می کند. این روش برای تصاویر با رزولوشن بالای 4MP مناسب نیست و به اندازه کافی تصاویر با کیفیت ارائه نمی دهد و به همین دلیل روش 3D-DNR توسعه داده شد.

2-  3D-DNR

3D-DNR علاوه بر اینکه باعث تولید تصاویر با کیفیت بالاتر می شوند، با کاهش صدای محیط باعث می شوند که فیلم ها داری صدای با کیفیت شوند. 3D-DNR دانه های برفکی موجود در تصاویری محیط کم را حذف می کند. اگر توجه کرده باشید هنگام نزدیک شدن بیش از حد یک شخص یا یک شی به لنز دوربین باعث می شود برای چند دهم ثانیه تصاویر بدون کیفیت و نامشخص می شوند، ولی در دوربین های که تکنولوژی 3D-DNR را ساپورت می کند بی کیفی تصاویر در صورت نزدیکی به لنز به وجود نمی آید. می توان گفت تکنولوژی 3D-DNR برای دوربین مدار بسته ضروری است.

 

معرفی بهترین برند در استفاده از تکنولوژی DNR

برند هایک ویژن (HIKVISION) یکی از بهترین برندهای دوربین مدار بسته موجود در بازار است که تکنولوژی 3D-DNR را  بالاترین کیفیت ساپورت می کند.

 

https://shop.ita-cctv.ir

کلمات کلیدی : 3D-DNR , 2D-DNR , DNR , کاهش نویز تصاویر , کاهش نویز تصاویر در دوربین مدار بسته , دوربین مداربسته هایک ویژن , HIKVISION ,