دزدگیر اماکن (سیستم امنیتی) چیست؟

۱۳۹۷/۰۵/۱۵ ۱۳:۳۱:۳۱

در این اینجا، ما در مورد سیستم های امنیتی خانه صحبت می کنیم که همه سیستم های امنیتی خانگی بر پایه اصلی امنیت نقاط ورود، مانند درها و پنجره ها، و همچنین فضای داخلی کار می کنند.اگر شما یک سیستم دزدگیر مناسب نصب کنید احتمال اینکه به یک قربانی تبدیل شوید صفر است. این بدان معنا است که نصب سیستم امنیتی یک سرمایه گذاری ارزشمند است. بهترین سیستم امنیتی برای شما بستگی به تنظیمات شخصی شما، بودجه شما، جایی که شما زندگی می کنید، دارد.

یک سیستم امنیتی چیست؟

اساسی ترین تعریف سیستم امنیتی در نام آن یافت می شود. به معنای واقعی کلمه یک وسیله یا روش است که با استفاده از آن امنیت تامین می شود.

سیستم امنیتی خانه که شبکه ای از دستگاه های الکترونیکی یکپارچه با پنل کنترل مرکزی برای محافظت در برابر سرقت ها و دیگر مزاحمت های خانگی در خانه ها به کار می رود.

یک سیستم امنیتی خانه معمولی شامل موارد زیر است:

    کنترل پنل که کنترل اصلی سیستم امنیتی خانه را انجام می دهد.

    سنسورهای درب و پنجره

    سنسورهای حرکتی، داخلی و بیرونی

    دوربین های امنیتی سیمی یا بی سیم

    یک آژیر یا زنگ با دقت بالا

    نشانه حیاط و برچسب پنجره

سیستم امنیتی چگونه کار می کند؟

سیستم های امنیتی خانگی برای تأمین امنیت، نقاط ورود به خانه را با سنسورهایی که به یک پنل کنترل مرکزی که در جایی مناسبی در خانه قرار دارد و ارتباط برقرار می کنند، کار می کنند.

سنسورها به طور معمول در داخل درب ها قرار می گیرند و همچنین پنجره های که به راحتی قابل دسترسی هستند. فضاهای باز در داخل خانه ها می توانند با سنسور حرکتی محافظت شوند.

کنترل پنل:

کنترل پنل سیستم کامپیوتری است که با سنسورهای نصب شده در سراسر خانه ارتباط برقرار می کند، کنترل پنل معمولا دارای یک صفحه لمسی برای تنظیم آسان هستند.

سنسورهای درب و پنجره:

سنسورهای درب و پنجره شامل دو قسمت مجاور به یکدیگر هستند. یک قسمت از دستگاه بر روی درب یا پنجره و دیگری روی قاب درب یا پنجره نصب می شوند. هنگامی که یک درب یا پنجره بسته است، دو بخش سنسور با هم مرتبط می شوند و یک مدار امنیتی ایجاد می کنند. وقتی این سنسورها با هم ارتباط برقرار می کنند و گزارش می دهند که نقطه ورود امن است. اگر یک درب یا پنجره تحت نظارت ناگهان باز شود، مدار امنیتی شکسته می شود و پنل کنترل این را به عنوان نقض یک منطقه امن تفسیر می کند و زنگ هشدار به صدا در می آید.

سنسور حرکت:

معمولا برای قسمتهای بزرگ از خانه به کار می رود که تردد کمتر است.

دوربین های مدار بسته:

دوربین های مداربسته را می توان به عنوان یک سیستم امنیتی کامل نام برد. معمولا دوربین مداربسته در منزل، محل کار و ... مورد استفاده قرار میگیرد.دوربین های مداربسته اغلب هنگامی که صاحب خانه ها از شهر خارج می شوند، برای نظارت از راه دور بسیار کارآمد هستند.

در نهایت  استفاده از نام شرکت سرویس دهنده امنیت برروی درب یا جایی که قابل دید برای همه باشد چیزی بیش از ابزار بازاریابی برای شرکت است، و نقش مهمی در امنیت خانه ای ایفا می کنند. هنگامی که یک برچسب امنیتی شرکت در جای قابل دید گذاشته شود، به سارقین اعلام میشود که این محل به صورت حرفه ای محافظت میشود و می تواند بسیار موثر واقعه شود.

چه اتفاقی می افتد وقتی نفوذ رخ می دهد؟

سیستم های امنیتی وظیفه خود را که شامل به صدا در آوردن زنگ خطر و تماس با صاحب خانه و همچنین تماس با پلیس را زمانی انجام میدهندکه یک ناحیه امن، ناامن شود. در هنگام قطع برق نیز با استفاده از باتری پشتیبان، کار می کنند.

مزایای داشتن سیستم امنیتی خانه چیست؟

    مطالعات متعدد نشان داده که خانه های بدون سیستم های امنیتی، در مقایسه با خانه های که داری سیستم های امنیتی هستند، تا سه برابر احتمال سرقت بیشتر است زیرا سارقان فرصت طلب هستند و در جستجوی اهداف آسان هستند و خانه های بدون سیستم های امنیتی در لیست خود قرار میدهند.از دیگر مزیتهای سیستم امنیتی این است که می توان از راه دور خانه خود را مدیریت کنید.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد سیستم امنیتی بدست آورید، لطفا با متخصصین امنیتی شرکت ایمن تدبیر آهنگ تماس بگیرید.

 

https://shop.ita-cctv.ir

 

کلمات کلیدی : دزدگیر , یک سیستم امنیتی چیست؟ , سنسور , آژیر , کنترل پنل , دوربین مداربسته , cctv , مزایای داشتن سیستم امنیتی خانه چیست؟ ,