حمله DOS

۱۳۹۷/۰۳/۱۰ ۱۱:۳۹:۱۴

انواع حملات dos کدامند ؟ حملات dos چه معنایی می دهد ؟ Denial of Service یعنی ناتوانی و رد یک سرویس یا خدمت بخصوص . به این معنی که هکر کاری می کند که انجام یک سرویس بخصوص مختل شده و سرویس دهنده قادر به ادامه سرویس دهی نباشد . یک حمله DOS تلاشی است از سمت هکر یا یک کاربر یا یک سازمان و یا یک سیستم را با یک سیل مواجه کند تا سرویس دهی وی از کار بیافتد . در این آموزش با انواع حملات dos و شیوه حملات و ابزارهای مورد نیاز آشنا خواهید شد

انواع حملات dos

 • اول حمله هایی که از سمت یک سیستم به سمت هدف و یا قربانی ارسال می شود که آنها را Simple DoS نیز می نامند .

 • دوم حمله هایی که از سمت سیستم های زیادی به سمت سیستم قربانی ارسال می شود که این نوع حمله ها را Distributed denial of service) DDos) به معنای حمله های DoS توزیع شده می نامند .

  هدف از یک حمله Dos دسترسی بدون اجازه به یک سیستم یا یک ماشین و یا اطلاعات یک سازمان نیست بلکه هدف این است که دسترسی کاربران قانونی آن سازمان را از سرویس ها و خدمات سازمان قطع کنیم که در نتیجه آن سازمان مختل می شود و از جنبه های مختلف ضررهای زیادی به سازمان وارد می شود . یک نمونه از این حمله ها را می توان اجیر کردن یک هکر برای از کار انداختن وب سرور یک فروشگاه اینترنتی معروف برای ضرر زدن به فروش وی (شاید رقبای بد چنین کاری بکنند)

  برخی از این نوع حمله های به شرح زیر است :

 • سرازیر کردن جریان بالای ترافیک به سمت یک شبکه که در نتیجه آن کاربران واقعی سازمان قادر به ارتباط و جریان ترافیک در شبکه نخواهند بود .

 • مختل کردن اتصال بین دو ماشین که در نتیجه آن دسترسی به خدمات بین این دو ماشین ممکن نخواهد بود .

 • مانع سرویس دهی به فرد بخصوصی شوید .

 • یک سرویس بخصوص را از کار بیاندازید تا اشخاص قادر به دریافت سرویس نباشند .

 • ابزارهای مختلف از شیوه های مختلف برای به جریان درآوردن ترافیک به سمت قربانی استفاده می کنند ولی نتیجه کار مشابه است . در نتیجه کار یک سرویس بخصوص برای شخص یا اشخاصی در دسترس نخواهد بود .

   

   

https://shop.ita-cctv.ir

کلمات کلیدی : فروش انواع دوربین مداربسته , فروش عمده دوربین مداربسته , فروش انواع دوربین های مداربسته دیجیتال , فروش انواع دوربین های مداربسته آنالوگ , دوربین مداربسته در شیراز ,