تکنولوژی HLC

۱۳۹۷/۰۳/۰۶ ۱۲:۱۱:۵۳

تکنولوژی HLC چیست؟

واژه HLC مخفف High Light Compensation است که همانند دیگر روش های جبران نور زمینه همانند BLC و WDR عمل می کند ولی با این تفاوت که نور پس زمینه را بیشتر کاهش داده و نقاط بسیار روشن را پوشانده و تصویر مناسبی را به شما ارائه میدهد.

زمانی که در مقابل دوربین به ویژه در شب نور زیادی تابیده شود (همانند نور چراغ اتومبیل ) نور مزاحم باعث عدم کیفیت مناسب تصویر می شود ( این روش معمولا از سوی سارقان نیز استفاده می شود که با تاباندن نور مستقیم به دوربین باعث اختلال لحظه ای در دوربین میشوند) که تکنولوژی HLC با حذف و تنظیم نقاط پور نور در محیط به صورت هوشمند تصویری با کیفیت را ارائه می دهد.

این تکنولوژی HLC در ورودی های پارکینگ و پمپ بنزین ها جهت خواندن پلاک بسیار استفاده می شود

تکنولوژی HLC هایک ویژن

تکنولوژی BLC نیز مخفف back light compensation است که به معنی بران یا اصلاح نور پس زمینه می باشد ، این تکنولوژی با اصلاح نور پس زمینه و جبران کم نوری اجسام پشت به نور باعث وضوح دید اشخاص و اجسامی می شود که نور با شدت از پشت آن می تابد و با این تکنولوژی تصویر کاملا بهتری به کاربر میدهد.

این مشکل به این صورت ایجاد می شود که دوربین مدار بسته میزان باز بودن Iris را برا اساس میانگین نور تصویر محاسبه می کند.

زمانیکه میانگین گفته شده از مقدار معین شده فراتر رفته باشد دوربین مدار بسته با بالا بردن دریچه شاتر و کاستن از روزنه دریچه لنز میزان نور دریافتی را کاهش می دهد لذا سطوح کم نور تصاویر تیره می شوند که با بکارگیری الگوریتم BLC یا جبران سازی نور پس زمینه به مناطق ۶ گانه تقسیم می شود، که هر منطقه دارای یک ضریب وزنی است بعنوان مثال اگر منطقه مرکزی دارای ضریب مثلا ۹ باشد حتی اگر در آن نور کمی باشد عدد آن در میانگین گیری برای تنظیم دریچه لنز تعیین کننده می باشد نهایتا تصویر در آن بخش شفاف تر می شود در حالیکه تصویر در بخش های پر نور ممکن است از چنین رزولوشنی برخوردار نباشد.

BLC.jpg

تکنولوژی هایک ویژن BLC

این تکنولوژی ها به صورت معمول در دوربین های مداربسته هایک ویژن استفاده می شود.

 

https://shop.ita-cctv.ir

 

 

کلمات کلیدی : فروش انواع دزدگیر در شیراز , فروش انواع دوربین مداربسته , فروش انواع دستگاه حضور و غیاب , دوربین مداربسته در شیراز ,