تجهیزات دزدگیراماکن

۱۳۹۷/۰۲/۲۹ ۱۲:۰۸:۵۳

دزدگیر اماکن

 

 

دزدگیر اماکن، سیستمی است که به منظور شناسایی ورود افراد غیر مجاز به یک ساختمان یا مکان، استفاده می شود. این دستگاه به هنگام گذر از یک حریم خصوصی یا شکستن یک قفل، با اعلام صدا، این عمل غیرقانونی را اعلان می‌ کند. دزگیر اماکن را می توان در ساختمان های مسکونی، تجاری، صنعتی و نظامی نصب کرد. کاربرد این سیستم امنیتی، محافظت از جان و مال ساکنان در مقابل سارقان و خرابکاران است. در ساختمان زندان ها نیز برای کنترل زندانیان از این سیستم نظارتی استفاده می کنند. سازنده‌ ی این دستگاه شخصی آمریکایی به‌ نام ریورند اگوستیس راسل بوده است. ما در این مقاله، قصد داریم دانستنی های کاربردی، جالب و سودمندی را در رابطه با دزدگیر اماکن با شما به اشتراک بگذاریم.

برخی از سیستم های هشدار دهنده یا دزدگیر های اماکن تنها یک کاربرد دارند که همان حفاظت از ساختمان در برابر سرقت است. برخی دیگر از این سیستم ها شامل سیستم هشدار دهنده آتش نیز می شوند. دزدگیر های اماکن می توانند به سیستم دوربین مدار بسته نیز وصل شوند، در این صورت امکان ثبت فعالیت های خلافکاران فراهم می شود. نوعی از دزدگیرهای اماکن وجود دارند که به درب های شوک دار وصل می شوند، به طوری که همزمان با شناسایی عامل مشکوک، درب های ورودی و خروجی را به جریان برق متصل می کنند تا جلوی فعالیت سارقان را بگیرد.

تنوع این سیستم ها زیاد است، دزدگیر اماکن ممکن است کوچک، بدون سیستم هشداردهنده، پیشرفته، مجهز به نمایشگر تصویر، دارای قابلیت ضبط صدا و … باشد.

 

دزدگیر شامل اجزای متعددی است که در هر مکان متناسب با آن انتخاب و نصب میشوند

تجهیزات دزدگیراماکن:

چشمی ها : انواع مختلفی دارند که چشم های مادون قرمز (PIR) یکی از رایجترین آنهاست .

 

این چشم ها فضای مقابل خود را با اشعه مادون قرمز تحت نظر میگیرند چنانچه حرکتی اتفاق بیفتد رله داخل چشم، برای چند ثانیه قطع می شود و سیستم مرکزی آژیر را به صدا در می آورد.

دستگاه مرکزی : تمام عملکرد اجزای سیستم را کنترل می کند و فرامین لازم را ارسال می کند.

بلندگو : در واقع همان قطعه ایست که صدای آژیر از آن پخش می شود.

باطری بک آپ : در زمان قطع برق، سیستم از آن استفاده می کند. این باطری های 12 ولتی هستند که توسط دستگاه مرکزی دزدگیر شارژ میشوند.

ریموت ها : یک فرستنده رادیویی دیجیتالی است که فرمان روشن و خاموش کردن دزدگیر و بعضی فرامین دیگر را می توان با آن ارسال کرد.

 

پیزو : (Siren) آژیر 12 ولتی کوچکی است که داخل دستگاه مرکزی دزدگیر نصب می شود.

PIEZO Siren.jpg

تلفن کننده : دستگاهی است که تعدادی شماره تلفن دلخواه به آن می دهید تا زمانی که آژیر دزدگیر به صدا در آمد، دستگاه با آن شماره ها تماس گرفته و صدای آژیر یا در بعضی مدلها صدای ضبط شده خودتان را پخش کند.

به سیستم های دزدگیر می توان سنسورهای دیگری از جمله:سنسور نشت گاز، سنسور اعلام حریق و ... را نیز متصل کرد.

telefon.jpg

 

https://shop.ita-cctv.ir

 

کلمات کلیدی : دوربین مداربسته در شیراز , فروش انواع دزدگیر آسا , فروش انواع دزدگیر فایروال , فروش انواع دزدگیر آنیک ,