انواع دوربین های مدار بسته چیست؟

۱۳۹۷/۰۶/۱۳ ۱۵:۳۰:۵۷

وقتی تصمیم می گیرید برای تامین امنیت خانه یا محل کارتان از سیستم های نظارتی یا همون دوربین مداربسته استفاده کنید با انواع مختلف دوربین مداربسته روبرو می شوید. بهترین تصمیم این است که این کار را به شرکتی معتبر و کارآزموده بسپارید، ولی لازم است خودتان نیز آشنایی ابتدای با انواع مختلف دوربین مداربسته داشته باشید.

انواع مختلف دوربین های مدار بسته

دوربین دام (DOME)

دوربین بالت

دوربین C-mount

دوربین دید در شب

دوربین PTZ

 

دوربین دام

دوربین دام یکی از رایج ترین تجهیزات امنیتی و نظارتی داخلی است. شکل دوربین باعث می شود به گونه ای است که معمولا نمی توان تشخیص داد لنز دوربین از کدام نقطه در حال فیلم برداری است. در نتیجه وحشت خرابکارها از این نوع دوربین بیشتر است.

دیگر مزایای دوربین مداربسته دام:

 

سهولت نصب

ویژگی های ضد آب

قابلیت مادون قرمز

 

دوربین بالت

دوربین های بالت به شکل استوانه ای هستند و برای استفاده در فضای باز مناسب هستند. از نقاط قوت آنها به طور خاص وقتی است که لازم است  برد طولانی تری را مورد نظارت قرار گیرد. این نوع دوربین ها دارای کیسی محافظ در برابر گرد و غبار، خاک و دیگر عناصر طبیعی هستند. دوربین های بالت به راحتی نصب می شوند و بسته به شرایط مختلف محیط، انواع مختلف با لنز یا لنزهای متغیر هستند.

مزایای دوربین بالت عبارتند از:

 

سازگاری - می تواند در داخل و خارج از منزل استفاده شود

نصب و راه اندازی آسان

رزولوشن تصویر با کیفیت بالا

 

دوربین C-mount

مشخصه این نوع دوربین این است که داری لنز قابل جدا شدن است. لنز دوربین های C-mount، به طور استاندارد می توانند تا فاصله 35-40  فوتی را پوشش دهند، برای اینکه فاصله بیشتری را پوشش دهند می توان از لنز های مخصوص در این نو دوربین استفاده کرد.

دیگر مزایای دوربین های C-mount عبارتند از:

 

می تواند تغییرات در تکنولوژی را پشتیبانی کند.

مناسب برای استفاده در محیط داخلی

اندازه بزرگ آنها به عنوان یک باز دارنده عمل می کند.

 

دوربین دید در شب

این دوربین ها قادر هستند در محیطی  های با نور کم تصاویر با کیفیتی را تولید کنند، چرا که این دوربین ها نیازی به چراغ های مادون قرمز داخلی ندارند؛ و می توانند با استفاده از تراشه های بسیار حساس تصویربرداری، عکس های واضحی در محیط های تاریک ایجاد کنند. به همین علت، این دوربین ها برای برنامه های نظارتی در فضای باز مناسب هستند که دوربین های داری مادون قرمز برای آن محیط مناسب نیستند.

مزایای دیگر دوربین های روز / شب عبارتند از:

 

ضبط تصاویر در هر دو نوع رنگی و سیاه و سفید.

دارای انواع مختلف اندازه ها هستند.

قابلیت مادون قرمز

 

دوربین PTZ

دوربین ptz  برای مکان های مناسب است که دارای یک نگهبان کنترل کننده دوربین  است. چون این نوع دوربین قابلیت زوم و حرکت به طرفین را دارد.

مزایای دیگر دوربین های PTZ عبارتند از:

 

قابلیت چرخش

ویژگی های ردیابی هوشمند

زوم قدرتمند و فوکوس اتوماتیک

 

چه نوع دوربین مداربسته ای را بخرم؟

بسیار مهم است که دوربین درستی را برای خرید انتخاب کنید، باید مشخص کنید که دوربین برای داخل ملک است یا خارج، و در نهایت 3 عاملی که در انتخاب دوربین مناسب برای شما دخیل است عبارتند از:

1. لنز

2. سنسور

3. رزولوشن

 

لنز

انتخاب لنز مناسب برای دریافت تصاویر و فیلم های با کیفیت بسیار حائز اهمیت است. انتخاب یک لنز مناسب به دوربین اجازه می دهد تا نور کافی برای ثبت تصاویر با کیفیت به سنسور وارد کند و امکان  فوکوس را به دوربین می دهد. لنز ها هم انواع مختلفی دارند که در مقاله های بعدی به تفصیل در مورد انواع لنز توضیح داده می شود.

 

سنسور

برای انتخاب درست سنسور باید به نوع و اندازه آنها توجه کنید.

سنسور ها در دو نوع CMOS (نیمه هادی مکمل فلزی اکسید) و CCD

CCD گران تر از CMOS هستند و تصویر واضح تری را تولید می کنند که ایده آل برای شناسایی چهره است.

 

رزلوشن

هرچه پیکسل بیشتر، تصویر بهتر است. بالاترین رزولوشن که شما می توانید دریافت کنید 700TVL است.

 

https://shop.ita-cctv.ir

 

کلمات کلیدی : دوربین دام (DOME) , دوربین بالت , دوربین C-mount , دوربین دید در شب , دوربین PTZ , انواع مختلف دوربین های مدار بسته چیست؟ , انواع مختلف دوربین های مدار بسته , چه نوع دوربین را بخرم؟ , چه نوع دوربین مداربسته ای را بخرم؟ ,