آشنایی با ویژگی های BLC ، HLC ،WDR در دوربین مداربسته

۱۳۹۷/۰۷/۲۶ ۱۱:۵۰:۰۲

ویژگی های زیادی برای دوربین معرفی می شوند اما معمولا کسی در مورد این ویژگی ها اطلاعات درستی ندارد. و بعضی از فروشندگان از این واقعیت سو استفاده می کنند و دوربین های بی کیفیت را به عنوان دوربین های با کیفیت و مقرون به صرفه به مشتریان می فروشند. آگاهی در خرید بسیار مهم و سودمند است.

یکی از خصوصیات که برای دوربین مداربسته بسیار حائز اهمیت است BLC ، HLC و WDR است. این ویژگی ها برای وضوح و کیفیت تصویر در شرایط نوری مختلف بسیار مهم است.

مصرف کنندگان عزیز باید بدانید این ویژگی ها در صورتی مفید واقع می شوند که پردازنده و پردازنده سیگنال دیجیتال  به کار رفته شده در دوربین مداربسته با کیفیت باشد. در این مقاله به شما کمک می کنیم تا بدانید که چه پردازنده ای مناسب است و دوربین مداربسته باسد دارای چه ویژگی های باشد تا بتوانید تصاویر با کیقیت بالا به شما ارائه دهد.

HLC یا Highlight چیست؟

وقتی نور شدید و قوی باعث تاریک شدن فیلم های دوربین مداربسته می شود، HLC منابع قوی نور را تشخیص می دهد و نور دهی در این مناطق را کنترل می کند. این تکنولوژی برای جلوگیری از کور شدن دوربین های مدار بسته در  شب به وسیله نور  چراغ ماشین ها بسیار مفید است. دوربین های پلاک خوان که در نقاط ورود پارکینگ ها نصب می شوند باید حتما از تکنولوژی بهرمند باشند.

 

BLC چیست؟

وقتی کسی در مقابل یک پنجره نشسته و دوربین آن شخص را هدف فیلم برداری قرار می دهد فیلم ضبط شده تاریک می شود. BLC یک ویژگی ارائه شده توسط پردازنده سیگنال دیجیتال (DSP) در یک دوربین امنیتی است که نوردهی را در پیش زمینه ویدئوی امنیتی بهینه می کند. به این صورت که ویدیو را به مناطق مختلف

تقسیم می کند و از یک نوردهی مختلف برای هر کدام از این مناطق استفاده می کند. مناطق را با سطوح بسیار بالا یا پایین نور اصلاح می کند  تا به سطحی نرمال برسد. با این حال مهم است که بدانید که این ویژگی در شرایطی که بین نور پیش زمینه و پس زمینه تفاوت بسیاری وجود دارد، داری محدویت های در تصیح نور دهی است که برای جبران این نقطه ضعف از WDR استفاده می شود.

WDR چیست؟

WDR مانند  BLC است. به طور کلی WDR پیشرفته تر است. WDR برای  متعادل کردن فیلمی که محدوده دینامیکی وسیعی دارد کمک می کند. محدوده دینامیکی یک اصطلاح کلی برای تفاوت بین مقادیر قابل اندازه گیری از چیزی گفته می شود. در WDR محدوده دینامیکی به نسبت بین روشن ترین و تاریک ترین عناصر تصویر اشاره می کند. دوربین های که دارای قابلیت WDR هستند به دو سنسور تصویر مجهز هستند. یکی از این سنسورها برای سرعت بالا است، دیگری برای سرعت پایین تصویر برداری است. آن ها با هم کار می کنند تا یک تصویر متعادل و تمیز را ایجاد کنند. این ویژگی کاملا وابسته و محدود به سنسور تصویر دوربین است. به همین دلیل است که کیفیت مورد نیاز در محصول مهم است.

 

DWDR  چیست؟

DWDR ارزن تر از WDR است زیرا به جای سنسور تصویر به تراشه DSP تکیه می کند. ولی  DWDR در مقایسه با WDR از کیفیت پایین تری برخوردار است. ولی چرا؟

WDR از دو سنسور تصویر برای تنظیم تفاوت نوردهی  استفاده می کند در حالی DWDR به دستکاری پیکسل های تصویر می پردازد. در واقع DWDR برای پیکسل های زیاد روشن کاری نمی تواند انجام دهد و فقط پیکسل های تاریک را روشن می کند تا تفاوت نوردهی را جبران کند.

سنسور تصویر و پردازش سیگنال دیجیتال (DSP)

اگر دوربین مداربسته خریداری کنید که دارای یک سنسور تصویر با کیفیت و DSP باشد، شما به طور کلی ویدیو های با کیفیت بهتری دارید به خصوص در شرایط نوری متغیر که به HLC, BLC و WDR نیاز دارد.

مقاله های مرتبط

سنسور CCD

سنسور COMS  چیست؟

https://shop.ita-cctv.ir

کلمات کلیدی : دوربین مداربسته در شیراز , فروش عمده دوربین مداربسته در شیراز , فروش انواع دوربین مخفی در شیراز , انواع دزدگیر در شیراز ,