آشنایی با تکنولوژی ROI در دوربین های مداربسته تحت شبکه

۱۳۹۷/۰۷/۰۸ ۱۲:۲۴:۵۲

امروزه دوربین های مداربسته تحت شبکه در حال تبدیل شدن به جریان اصلی صنعت نظارت تصویر هستند. در نتیجه برخی از تولید کنندگان دوربین های مداربسته تحت شبکه برای مقرون به صرفه بودن و داشتن سیستم های انعطاف پذیر که معمولا دارای کیفیت 1080p یا k4 هستند، از فن آوری های IVE استفاده می کنند. IVE مخفف intelligent video encodingاست، به معنی رمزگذاری هوشمند ویدیو است. که  ROI یک نمونه از از رمزگذاری هوشمند است.

IVE می تواند با توجه به تقاضای کاربر پردازش ویدیو را هوشمندانه انجام دهد، از مزایای استفاده از IVE می توان به کیفیت بالای تصویر، پهنای باند و ظرفیت ذخیره سازی نام برد.

همانطور که می دانید برخی قسمت های یک تصویر اهمیت چندانی ندارند ولی پهنای باند شبکه و حافظه را اشغال می کنند و این مشکل با استفاده از فناوری ROI حل می شود چون فقط از مناطق که مشخص شده ویدیو با کیفیت بالا تهیه می کند و برای مناطق بدون تغیر و کم اهمیت را با کیفیت کمتر انتقال می دهد یا اصلا انتقال نمی دهد.

 

تکنولوژی ROI چیست و مزیت آن چیست؟

فناوری رمزگذاری ROI ابتدا توسط ISO در سال 2000 ایجاد شده است، یکی از برجسته ترین نسل استاندارد رمزگذاری، فشرده سازی (JPEG2000) است. این تکنولوژی می تواند مناطق مورد نظر در ویدئو را فشرده سازی و با کیفیت بالا رمزگذاری کند. بنابراین در پهنای باند شبکه می توان اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مهم از بین نمی رود، می تواند به طور موثر اطلاعات فشرده را فشرده کند، درگیری بین میزان فشرده سازی و کیفیت تصویر را به شدت حل می کند.

در حال حاضر دو نوع تکنولوژی ROI وجود دارد که عبارتند از: 1-منطقه ثابت 2-ردیابی

منطقه ثابت

در صفحه تنظیمات ROI دوربین، شما می توانید عملکرد ROI را برای مناطق ثابت مشخص کنید، شما می توانید تا 4 منطقه مختلف در تصویر را انتخاب کنید، سطح رمزگذاری ROI 1-6، قابل تنظیم است.

 

ردیابی DYNAMIC

اول تنظیمات تشخیص چهره و عملکرد تجزیه و تحلیل پویا، سپس به صفحه تنظیم ROI بروید تا عملکرد ردیابی  ROI را فعال کنید، سطح رمزنگاری ROI نیز می تواند 1-6 باشد.

1. تکنولوژی  ROIبه کاربران اجازه می دهد تا به طور جداگانه 4 مناطق ثابت یا ردیابی پویا را تنظیم کنند.

2. ردیابی پویا در حال حاضر، از تشخیص چهره و کد گذاری ROI پشتیبانی می کند.

 از لحاظ هزینه، ROI واقعا ارزش  دارد؟

با توجه به محدودیت پهنای باند شبکه، تعداد کمی بیت می توان منتقل کرد. اگر نیاز دارید که تصاویر را به طور واضح ببیند و چیز مهمی را از دست ندهید از تکنولوژی رمزگذاری ROI می توانید استفاده کنید. تکنولوژی ROI، چیزهای غیرمخرب / غیر مهم را فدای کیفیت می کند. در این تکنولوژی در پهنای باند و فضای ذخیره سازی صرفه جویی می شود. تقریبا می توان کفت بسیاری از تولید کنندگان دوربین مداربسته از تکنولوژی ROI در ساخت دوربین ها استفاده می کنند.

 

تأثیر  ROIبر صنعت نظارت تصویری چیست؟

ROI یک تکنولوژی جدید نیست. در سال گذشته، تولید کنندگان عمده مانند Hikvision این تکنولوژی را راه اندازی کرده اند، شما می توانید از این تکنولوژی برای حل کمبود پهنای باند در بعضی از سناریو ها استفاده کنید. از آنجا که فن آوری به سمت H.265 حرکت می کند، ترکیبی از ROI و H.265 می تواند به صورت پیش فرض میزان بیت را کاهش دهد، و مردم می تواند از کیفیت ویدیو فوق العاده بالا با پهنای باند کم و هزینه ذخیره سازی کم  لذت ببرند.

مقاله های مرتبط

HEVC H.265 چیست و چرا برای فیلم های 4K بسیار مهم است؟

https://shop.ita-cctv.ir

کلمات کلیدی : فروش عمده دوربین مداربسته در شیراز , فروش اینترنتی انواع دوربین مداربسته , فروش انواع دوربین مخفی در شیراز , خرید دوربین مداربسته در شیراز , آموزش کار با انواع دوربین مداربسته , فروش اینترنتی دزدگیر در شیراز ,