آشنایی با انواع گیت ها و تگ های ضد سرقت

۱۳۹۷/۰۸/۰۲ ۱۵:۴۹:۵۹

شما با استفاده از تگ ها و گیت می توانید از دزدی کالا و محصولاتتان جلوگیری کنید.

 22 راه برای جلوگیری از سرقت مغازه یا فروشگاه ها

آشنایی با انواع تگ ها

  1. تگ سخت
  2. تگ برچسبی یا لیبل

تگهای سخت را در واقع می توانید مترادف تگ هایی بدانید که می توانند دوباره مورد استفاده دزدگیر فروشگاهی قرار بگیرند و تگ های برچسبی را می توانید از دسته تگ هایی بدانید که اغلب بصورت یکبار مصرف می باشند و نمی توان مجدداً از آنها استفاده نمود. به طور کلی باید در این قسمت بگوییم که سیستم ها به تگهای سخت نسبت به لیبل ها دارای حساسیت زیادتری می باشند علاوه بر مطالب که بیان کردیم باید این نکته را نیز بگوییم که لیبل ها در اندازه ها و ابعادهای گوناگونی می باشند و همچنین عملکرد لیبل کوچکتر از لیبل بزرگتر ضعیف تر می باشد.

تگ های سخت

تگ های سخت دزدگیر لباس از نظر ظاهری دارای مدل ها و شکل ها و گونه های متفاوتی هستند و البته با توجه به نوع کالای که به آن متصل می گردند یا با توجه به شکل و شمایلی یا کاربرد آنها نام گذاری می گردند. مثلا نام گذاری تگ براساس کاربرد آنها تگ لباس ، تگ کیف و کفش، تگ جواهرات ، تگ عینک و ...

نام گذاری بر اساس شکل ظاهری مثل تگ جوهری یا تگ پاندا ، تگ گلفی، تگ صدفی


تگ سخت به یک لباس متصل می شود حالا مسئله ای که در این قسمت قابل توجه است این است که یک فروشنده چگونه قادر است این تگ را جدا سازد این به گونه ای است که کسی که ممکن است قصد داشته باشد آن لباس را سرقت کند همچنین توانایی را نداشته باشد برای پاسخ دادن به این سوالی که در ذهن بسیاری از افراد پدید می آید باید این گونه پاسخ داد که برای جدا کردن این تگ از لباس ضروری است که از یک جدا کننده استفاده شود و همان طور که می دانید بدون این جدا کننده امکان جدا سازی غیر ممکن خواهد بود

بطور مثال به لباس های که در یک لباس فروشی موجود می باشند تگ های سخت متصل کرده اند برای اینکه این تگ ها را جدا کنند از یک جداکننده که عموما ه یک آهنربای دائمی بسیار قوی است استفاده می کنند یا مثلا در یک عینک فروشی از ابزار جدا کننده که به پیچ گشتی گیت دزدگیر شبیه است استفاده می کنند.

تگ برچسبی یا لیبل

https://shop.ita-cctv.ir

تگ های بر چسبی در سه نوع مختلف  RF ، AM و EM وجود دارند. این تگ ها پس از خریداری کالا غیر فعال می شوند و قابلیت استفاده ی مجدد را ندارند در شکلهای زیر نمونه هایی از تگ برچسبی دیده مشود.در پایان ناگفته نماند که استفاده سیستم های امنیتی در فروشکاه ها به معنی به سرقت نرفتن کالا ها نیست ولی با بکار گیری سیستمهای امنیتی در فروشگاه ها بنا به برخی آمارها سرقتها حدودا 60% کاهش یافته اند .

 

آشنایی با انواع گیت ها

گیت فروشگاهی و دزدگیر نوع AM مناسب برای لباس فروشی ها و بدلیجات فروشی و فروشگاه های لوازم آرایش و داروخانه ها این گیت ها با میدان مغناطیسی کار می کند که عملکرد بهتری نسبت به سایر نوع ها دارد

این گیت ها با میدان مغناطیسی کار می کند که عملکرد بهتری نسبت به سایر نوع ها دارد . گیت فروشگاهیAM اکوستو مغناطیس (Acousto Magnetic ) دارای فرکانس 58 کیلوهرتز می باشد .این آنتن ها توانایی شناسایی تگ بر روی اجناس فلزی ، غیر فلزی و شبه فلزی را دارند و مراکزی که اجناس آنها به صورت مایعات یا فلز است بهتر است از این دستگاه استفاده کنند . نصب این آنتها به صورت تک آنتن برای در های با عرض کم و دو آنتن برای درب های با عرض متوسط و سه آنتن برای درب های با عرض زیاد صورت میگرد . اندازه تگ نیز عاملی است که بر روی آنتن ها تاثیر میگدارد و انتخاب نادرست تگ دلیل مهمی در ایجاد بوق کاذب و گیرائی ضعیف گیت می باشد.

گیت فروشگاهی EM
 

در اين فناوري يک نوار مغناطيسي ، حاوي يک تکه فلز که با لايه اي از نوار چسب به کالا متصل شده است کار اصلي را انجام مي دهد. اين نوار به سادگي با يک اسکنر که از يک ميدان مغناطيسي بسيار شديد برخوردار است غير فعال مي شود. يکي از مزيتهاي نوار مغناطيسي اين است که مي توان با يک هزينه کم آن را مجددا فعال کرده و مورد استفاده قرار داد.اساس کار اين نوع گیت فروشگاهی بر مبناي اشباع نوار الکترومغناطيسي که همان تگ ها هستند قرار دارد. وقتي که تگ بين 2 آنتن قرار گيرد نوار مغناطيسي به حالت اشباع رفته و باعث مي شود که سيگنال ارسال شده توسط فرستنده تغيير شکل داده و آنتن گيرنده تغيير شکل در سيگنالهاي ارسالي را متوجه شود. اشباع دو بار در هر سيکل رخ مي دهد يک بار در سيکل مثبت فرستنده و يک بار در سيکل منفي آن.
اين سيستم با استفاده از ميدان مغناطيسي فرکانس پايين که به وسيله آنتن فرستنده توليد مي شود کار مي کند. هنگام عبور نوار مغناطيسي ( تگ )‌از درون گيت ، يک الگوي فرکانسي منحصر به فرد توليد مي شود، اين الگو توسط آنتن گيرنده مجاور دريافت مي شود، سيگنال دريافتي پردازش مي شود و زماني که الکوي خاص در گيرنده دريافت و پردازش شود زنگ خطر به صدا در خواهد آمد.گیت EM در فرکانس کاری کمتر از 10 کیلوهرتز کار میکنند (معمولا حدود 5.8 کیلوهرتز). به علت برخی ویژگی های فنی از جمله پایین بودن فرکانس، گیت EM به صورت تک پایه قابل نصب نمیباشد و حتما باید به صورت دوپایه نصب شود. همچنین آنتن های گیت EM میتوانند حداکثر 80 سانتی متر از ورودی را پوشش دهند (برد موثر) .
به علاوه ابعاد آنتن های این نوع گیت حدود 150 *80 * 10 سانتی متر است که ابعاد عرضی آن (80 سانتی متر) در مقایسه با RFها و AM های رایج در بازار حدود دو برابر است و از این جهت در تمام فروشگاه های هدف، قابل نصب شدن نیست. به علاوه پایین بودن برد موثر آن باعث محدود شدن کاربرد های آن شده است. اما نقطه قوت EM، لیبل آن است که به علت کوچک و ساده بودن ، کاربرد های به خصوصی را داراست.
یکی از کاربرد های گیت EM برای محافظت از اشیایی همچون طلا و جواهر است. لیبل EM به دلیل پایین بودن فرکانس کاری گیت EM ، میتواند عملکرد بهتری نسبت به سایر گیت های ضد سرقت در مجاورت اشیای فلزی داشته باشد. به علاوه این لیبل قابلیت فعال و غیر فعال شدن را دارد و از این بابت کاربرد وسیعی در محافظت از کتابها و CD ها در کتابخانه ها دارد. یک کتابخانه را در نظر بگیرید که توسط گیت های EM محافظت میشود. لیبل های EM درون شیرازه کتابها یا رویCD ها جاسازی شده است. قبل از اینکه شخص، کتاب یا CD را تحویل بگیرد، کتابدار مشخصات کتاب یا CD را در کامپیوتر ثبت میکند و سپس با قرار دادن کتاب یا CD بر روی دستگاه غیر فعال ساز(Deactivator)، اقدام به غیر فعال ساختن لیبل جاسازی شده داخل شیرازه کتاب یا CD میکند و سپس کتاب یا CD را به شخص متقاضی تحویل میدهد. هنگامی که کتاب یا CD به کتابخانه باز میگردد، کتابدار بعد از تحویل گرفتن و ثبت مشخصات در کامپیوتر، لیبل جاسازی شده در کتاب را با قرار دادن کتاب بر روی دستگاه Reactivator دوباره فعال میکند و به قفسه باز میگرداند. چنانچه کتاب بدون اجازه کتابدار خارج شود، به علت فعال بودن لیبل جاسازی شده در کتاب، گیت EM نصب شده در خروجی کتابخانه آلارم میدهد و کتابدار را از این خروج غیر مجاز باخبر می سازد.
از جمله ویژگی های دیگر دستگاه EM مصرف توان بالای آن است که در حالت استاندارد مصرفی در حد 300 تا 500 وات دارد.
در گیت های EM ساز و کار تشخیص تگ ها بیشتر بر اساس back scatter آلیاژی از فلز است که درون لیبل EM قرار دارد به همین علت ممکن است بعضا اشیای فلزی به خصوصی که همراه افراد وجود دارد با اینکه تگ EM نیست، اما باعث آلارم خطای دستگاه شود.
گیت EM به علت تشخیص امواج تگ با حالت back scatter، دارای مدارات پیچیده تری میباشد و از این بابت دارای قیمت بسیار بالاتری نسبت به AM و RF بوده و طبیعتا هزینه تعمیر و نگهداری آن بالاست.

گیت فروشگاهی RF

گیت فروشگاهیRF یا (Radio Frequency) دارای 4 فرکانس استاندارد 3.25 مگاهرتز،4.75 مگاهرتز،8.2 مگاهرتزو10.2 مگاهرتز (رایج ترين فرکانس اين سيستم ها 8.2 مگاهرتز است) می باشد . دستگاه های RF به نسبت سایر دستگاه های AM و EM هم از لحاظ هزینه تمام شده گیت ضد سرقت و چه از نظر هزینه تگ دزدگیر لباس و یا لیبل های دزدگیر که بصورت یکبار مصرف می باشند، بسیار مقرون به صرفه تر می باشند. از این رو بسیار فراگیرتر هستند
سیستم های دزدگیر فروشگاهی با تکنولوژی RF برای فروشگاه های لباس، کتابفروشی ها، فروشگاه لوازم پلاستیکی و هایپر مارکت ها بسیار مناسب می باشند.
در گذشته به دلیل استفاده از بردهای اسپایدر در گیت های دزدگیر RF به دلیل تداخل فرکانس دستگاه ها بر روی هم امکان نصب چند دستگاه در مجاورت هم وجود نداشت که امروزه این مسئله با بکار بردن بردهای دیجیتال بطور کامل رفع گردیده است.
 

https://shop.ita-cctv.ir

کلمات کلیدی : فروش انواع دزدگیر در شیراز , فروش انواع دوربین مداربسته در شیراز , فروش عمده دوربین مداربسته , فروش انواع دوربین مخفی , شیراز ,